Pacolli sytë kah Kenia – miku i tij që kishte vizituar Prekazin mund të bëhet president

Prishtinë | 10 Gus 2022 | 15:40 | Nga Ekonomia Online

Jetlir Zyberaj, këshilltar i presidentit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AKR), Behgjet Pacolli ka shkruar për zgjedhjet në Kenya.

Atje është duke i fituar zgjedhjet  Ëilliam Ruto, që Zyberaj thotë është mik i Kosovës.

“Lajme fantastike nga Kenya. Nga numerimi i deritanishem i votave, miku yne Ëilliam Ruto prin bindshem ne garen presidenciale. Nje shtet i madh dhe i fuqishem sikur Kenya pritet ta kete per president nje njeri te deshmuar sic eshte dr. Ruto. Ruto qe ishte ne vizite edhe ne Kosove me ftese te ish presidentit Behgjet Pacolli nder te tjera nderoi edhe sakrificen e familjes legjendare Jashari ne Prekaz”, ka shkruar ndër tjerash Zyberaj. 

Të ngjashme