Pacolli takohet me kryeministrin e Tajlandës

Prishtinë | 25 Sht 2019 | 15:42 | Nga Ekonomia Online

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka takuar kryeministrin e Tajlandës, Prayut Chan-o-Cha.

Ai ka thënë se është dëshmuar edhe një herë që këto dy shtete kanë marrëdhënie të shkëlqyera, njofton Klan Kosova.

“Miqësia jonë është e fortë dhe këtë vit hapëm Ambasadën tonë në Tajlandë për të forcuar më tej këto marrëdhënie. Kryeministrit tajlandez i shpreha gatishmërinë për të vizituar Bangkokin për të vazhduar bisedimet”.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë të tij në Facebook.

Kënaqësi për të shkëmbyer ide me kryeministrin e Tajlandës, Prayut Chan-o-Cha. Edhe njëher dëshmuam se këto dy shtete…

Gepostet von Behgjet Pacolli am Mittwoch, 25. September 2019
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme