Pal Lekaj në Suharekë, në përkrahje të rinisë e artistëve

Prishtinë | 25 Sht 2019 | 16:12 | Nga Ekonomia Online

Ish-ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, i cili në zgjedhjet e 6 tetorit do të garojë për deputet, ka vizituar sot artistët e Suharekës dhe Rahovecit në kuadër të edicionit të 18-të Festari 2019.

Ai thotë se do të jetë përkrahë rinisë në të gjithë Kosovën.

Shkrimi i plotë i Lekajt:

Sot vizituam kolonitë e artistëve të Suharekës dhe Rahovecit, organizatorë të Festari 2019.

Ky edicion i 18-të me karakter ndërkombëtar, vë në pah talentët e rinj, të cilët meritojnë mbështetje institucionale.

Unë jam këtu përkrah rinisë, kulturës e sportit, në mbarë Kosovën.

Përgëzime Suharekë!

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme