Pas adresimit për Specialen – Delawie në takim me Thaçin

Prishtinë | 17 Jan 2018 | 12:08 | Nga

Aambasadori amerikan, Greg Delawie është duke zhvilluar një takim me presidentin, Hashim Thaçi.

Ky takim vjen pasqiqë diplomati amerikan në një adresim për media i bëri paralajmërimet e fundit për Gjykatën Speciale.

Delawie, ka ritheksuar edhe një herë se zhbërja e Gjykatës Speciale e çon Kosovën prapa.

Sipas tij, kjo gjykatë është me rëndësi për bashkëpunimin ndërkombëtar dhe njëjtë duhet të jetë edhe për Kosovën.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme