Pas Prizrenit, Kurti prezanton nesër buxhetin në Mitrovicë

Prishtinë | 22 Nën 2022 | 10:26 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, këtë të martë do të prezantojë buxhetin me qytetarët e Prizrenit.

Për t’i lënë vend nesër prezantimit në Mitrovicë.

Në takim do të jetë edhe ministri i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati, dhe ministri i Administrimit dhe Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi.

Kujtojmë se ditë më parë me 64 vota për në parim në Kuvendin e Kosovës është votuar buxheti prej 3.2 miliardësh për vitin 2023.

Të ngjashme