Pavarësia e fton presidentin Bush ta vizitojë Kosovën për ditëlindjen e 10-të

Prishtinë | 01 Gus 2017 | 01:34 | Nga

Ambasadorja e Kosovës, Vlora Çitaku, ka takuar sot ish-presidentin amerikan, George W. Bush, në shtëpinë e tij në Dallas.

Çitaku ia ka dorëzuar Bushit një letër nga Pavarësia, një vajzë kosovare, e cila ka lindur vetëm 2 minuta pas shpalljes së pavarësisë së Kosovës, më 17 shkurt 2008.

Pavarësia e ka ftuar ish-presidentin amerikan ta vizitojë atë dhe Kosovën për ditëlindjen e 10-të.

Image may contain: 2 people, people smiling, people standing and indoor

Image may contain: text

Image may contain: 1 person

Image may contain: sky, cloud, tree and outdoor

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme