Përfundon takimi ndërmjet liderëvet të shtetit dhe ambsadorëve të Quint’it

Prishtinë | 05 Gus 2016 | 12:22 | Nga

Përfundon takimi ndërmjet liderëve të shtetit dhe ambasadorëve të Quint’it.

Temë e diskutimit ishte demarkacioni dhe siguria në vend.

I pari që doli nga mbledhja ishte kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj pastaj nga mbledhja dolën edhe ambasadorët.

Asnjëri nga të pranishmit nuk pranuan të flasin për media përveç liderit të NISMA-s Jakup Krasniqi.

Krasniqi ka thënë se se janë diskutuar disa tema, por në fokus kryesor ka qenë demarkacioni.

Ai tha se nuk e kupton insistimin e qeverise per ta proceduar aq shpejtë në Kuvend këtë marrëveshje pas debatit që u mbajt.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme