Petkoviq – serbëve në Jagodinë e Smederevë: Votoni në zgjedhjet e Kosovës

Prishtinë | 13 Tet 2021 | 08:47 | Nga Ekonomia Online

Drejtori i Zyrës për Kosovën, Petar Petkoviq iu ka bërë thirrje siç raportohet “serbëve të zhvendosur nga Kosova në Jagodinë për të marrë pjesë si dhe për të votuar në zgjedhjet e së dielës në Kosovë”.

Ai theksoi rëndësinë e siç tha “pjesëmarrjes më të madhe të mundshme të serbëve në këto zgjedhje, si dhe mbështetjen e bashkuar për Listën Serbe”, thuhet në njoftimin e Zyrës për Kosovën, raporton Tanjug, transmeton Klankososva.tv.

Edhe në Smederevë, ai bisedoi me banorët e atjeshëm.

“Kjo është mënyra e vetme që ne mund të ndihmojmë bashkatdhetarët tanë”, tha Petkoviq.

Të ngjashme