Petkoviqit iu ndalua vizita në Kosovë

Prishtinë | 27 Sht 2022 | 12:04 | Nga Ekonomia Online

Drejtorit të së ashtuquajturës Zyre për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, sot i është ndaluar vizita në Kosovë, shkruan kosovo-online duke cituar RTS.

“Petar Petkoviq është dashur ta hapë sheshin për vëllezërit e pafajshëm Miliq në Mitrovicë në Ditën e Kryqit dhe të vizitojë të riun e sulmuar serb Nemanja Mitroviq në spitalin e qytetit. Është vizita e nëntë radhazi që i është ndaluar që nga fillimi i vitit të kaluar”, shkruan kosovo-online, transmeton Klan Kosova.

Të ngjashme