Pier Kohler: Matoshi është njeri dinamik, angazhohet për mirëqenien e popullit të Kosovës

Prishtinë | 25 Sht 2019 | 09:36 | Nga Ekonomia Online

Pier Kohler, ish-kryetar komune, ish-deputet dhe ish-ministër i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinorë i Kantonit Jura, i cili ka qenë bashkëpunëtorë i ministrit në detyrë të MMPH-së, Fatmir Matoshi, thotë se është shumë i lumtur dhe i privilegjuar që ka pasë rastin të punojë me Matoshin, raporton Ekonomia Online.

Ai thotë se Fatmir Matoshi është njeri dinamik që mendon për mirëqenien e popullatës dhe bizneseve të Kosovës. Kohler thotë se populli i Kosovës e meriton që të ketë një njeri si Fatmir Matoshi që angazhohet për mirëqenien e popullit të tij.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme