Pozitë e opozitë bëhen bashkë për ratifikimin e disa marrëveshjeve ndërkombëtare

Prishtinë | 04 Tet 2021 | 12:54 | Nga Hasan Hoti Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Me 82 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi i Kosovës ka ratifikuar marrëveshje e bashkëfinancimit për Projektin “Programi mbështetës për ujësjellës dhe kanalizim në zonat rurale faza (dalëse) VI’, ndërmjet Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë së Zvicrës, raporton Ekonomia Online.

Me po aq vota, është ratifikuar edhe marrëveshja e Financimit “Projekti Emergjent i Kosovës për COVID-19 – Financim shtesë”, ndërmjet të Republikës së Kosovës dhe Asociacionit Ndërkombëtar për Zhvillim.

Lexo më shumë:

Të ngjashme