Presidenti Hashim Thaçi takon në New York kryetarin e “Vatra”, Elmi Berishën

Prishtinë | 12 Tet 2020 | 09:31 | Nga Ekonomia Online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është duke qëndruar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës pas disa vizitave që zhvilloi nëpër Evropë.

Ai atje mbrëmë e ka zhvilluar një takim me Kryetarin e Shoqatës “Vatra”, Elmi Berishën.

“Me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi në Manhattan”, ka shkruar Berisha në një postim të tij në Facebook.

“Takimi ishte vazhdimësi e bisedimeve rreth Kosovës dhe qasjes tonë të rë në Washingtonin zyrtar!”.

“Të bashkuar të fituar”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme