Presidenti i Maqedonisë së Veriut uron popullin e Kosovës në gjuhën shqipe për 13-vjetorin e Pavarësisë

Prishtinë | 17 Shk 2021 | 17:23 | Nga Ekonomia Online

Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Penarovski, e ka uruar në gjuhën shqipe popullin e Kosovës për 13-vjetorin e Pavarësisë.

Pendarovski tha se Kosova dhe Maqedonia e Veriut do të bashkëpunojnë për të pasur marrëdhënie të mira dhe bashkëpunim.

“Qytetarëve të Kosovës dhe Vjosa Osmanit ua uroj Ditën e Pavarësisë. Besoj se Maqedonia e Veriut dhe Kosova do t’i përparojnë bashkëpunimin dhe marrëdhëniet e mira fqinjësore, në frymën e përpjekjeve të përbashkëta për një Evropë demokratike dhe me prosperitet”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme