Presidenti Thaçi dekoron gjenerallejtënant Ramën me medalje presidenciale

Prishtinë | 27 Shk 2018 | 09:17 | Nga

Presidenti Hashim Thaçi, ka dekoruar dje me medaljen presidenciale komandantin e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënantët Rrahman Ramën, me rastin e shënimit të 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, transmeton Ekonomia Online.

Dekorimi është bërë me motivacionin për kontributin e dhënë për lirinë dhe Pavarësinë e Kosovës.

Medalja presidenciale në 10-vjetorin e Pavarësisë u jepet personave që kanë dhënë
kontribut për lirinë dhe Pavarësinë e Kosovës.

Të ngjashme