Presidenti Thaçi në New York nën përcjellje të “Secret Service”

Prishtinë | 23 Sht 2019 | 18:11 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është qëndruar në New York, ku është duke marrë pjesë në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara.

Në një video të siguruar nga EkonomiaOnline, shihet që Thaçi është duke u përcjell nga protokolli shtetëror si dhe Shërbimi inteligjent Amerikan, i cili është përgjegjës për sigurinë e liderëve.

Gjatë ditës, Thaçi pritet të zhvillojë takime me presidentin kroate si dhe përfaqësues të Vatikanit.

Thaçi mbrëmë ishte pjesë e një darke pune me liderët e Ballkanit Perëndimor, të cilën e kishte shtruar përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Frederica Mogherini .

Lexo më shumë:

Të ngjashme