Presidentja Osmani në Turqi: NATO duhet ta përshpejtojë procesin e anëtarësimit të Kosovës

Prishtinë | 27 Shk 2022 | 13:17 | Nga Ekonomia Online

Presidentja Vjosa Osmani po qëndron për një vizitë zyrtare në Turqi me ftesë të presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan.

Pas vizitave dhe takimeve atje, presidentja Osmani e ka dhënë edhe një intervistë për televizionin TRT, ku ka folur për nevojën e anëtarësimit të Kosovës dhe Bosnjës në NATO.

“NATO duhet ta përshpejtojë procesin e anëtarësimit për Kosovën dhe Bosnjën në vazhdën e krizës në Ukrainë”, ka thënë Osmani.

Citati është publikuar nga gazetarja Nafisa Latic, e cila e ka intervistuar Presidenten.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme