Prishtina do të përfaqësohet në Kuvend nga profile të ndryshme

Prishtinë | 14 Sht 2019 | 14:53 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

PDK-ja nga 110 kandidatë për deputetë dhjetë vende i ka rezervuar për Prishtinën, raporton Ekonomia Online.

Pretendentët e degës së PDK-së në Prishtinë për deputetë janë: Eliza Hoxha, Migjen Kelmendi, Dhurata Hoxha, Abelard Tahiri, Uran Ismaili, Memli Krasniqi, Shqiptar Demaçi, Ariana Musliu -Shoshi, Merita Makolli dhe Migjen Shala.

Të dhjetit që vijnë nga profile të ndryshme thonë se do të jenë zëri i qytetarëve të kryeqytetit.  Qëndrimet e tyre ata i bënë të ditura në sallën Salla e Kuqe të Pallatit të Rinisë që ishte e stërmbushur.

Në këtë tubim nuk munguan as këngët e Eliza Hoxhës e Memli Krasniqit.

Hoxha tha se do të punojnë për të mirën e përbashkët me fokus në fushën e edukimit, kulturës, arkitekturës, planifikimit, mjedisit dhe agjendave shoqërore

Kurse Urani Ismaili që është edhe nënkryetar i PDK-së tha se Prishtina ka numër rekord të kandidatëve në garë për deputet, secili me përgatitje dhe aktivitet të dëshmuar.

Për Abelard Tahitin uniteti, kompetenca, integriteti dhe shpresa e vetme në vend janë brenda një formule e ajo është PDK-ja.

Dhurata Hoxha tha se 10 kandidatët për deputetë të PDK-së Dega në Prishtinë, rikonfirmojmë gatishmërinë dhe energjinë e jashtëzakonshme për fitore.

Shqiptar Demaçi tha se për të është privilegj të jetë pjesë e kësaj liste.

Kjo është lista e plotë me 110 kandidatë:

1              Kadri Veseli

2              Hajredin Kuqi

3              Eliza Hoxha

4              Enver Hoxhaj

5              Valon Murati

6              Besa Ismaili-Ahmeti

7              Memli Krasniqi

8              Bedri Hamza

9              Blerta Deliu-Kodra

10           Uran Ismaili

11           Xhavit Haliti

12           Safete Hadergjonaj

13           Butrint  Batalli

14           Bajrush Xhemaili

15           Valdete Idrizi

16           Mërgim Lushtaku

17           Elmi Reçica

18           Ganimete Musliu

19           Migjen  Kelmendi

20           Abelard Tahiri

21           Evgjeni Thaçi-Dragusha

22           Kujtim Gashi

23           Shaqir Totaj

24           Sabiha Shala

25           Idriz Vehapi

26           Fatmir  Xhelili

27           Dhurata Hoxha

28           Ramë Buja

29           Andin Hoti

30           Ariana Musliu-Shoshi

31           Ferat  Shala

32           Bajram  Mulaku

33           Floretë Zejnullahu

34           Hajdar Beqa

35           Sejdi Hoxha

36           Mexhide Mjaku-Topalli

37           Rrustem Mustafa

38           Ramë Vataj

39           Aurora  Bakalli

40           Fehmi Mujota

41           Hisen Berisha

42           Luljeta Veselaj-Gutaj

43           Naim Fetahu

44           Arben Bislimi

45           Gentiana Beqa-Ahmeti

46           Raif Qela

47           Izmi Zeka

48           Elmije Plakiqi

49           Fahri  Osmani

50           Kurtan Kajtazi

51           Xhevahire Izmaku

52           Shpetim Zhegrova

53           Fadil Beka

54           Urata  Tahiri

55           Shqiptar Demaqi

56           Isni Kilaj

57           Selvije Halimi

58           Blerim Latifi

59           Bear Berisha

60           Ymran Fusha

61           Fahrush Azemi

62           Fadil Nura

63           Leonora Morina-Bunjaku

64           Rafet Rama

65           Naim Ismajli

66           Gonxhe Qaushi

67           Gani Halilaj

68           Lulzim Shoshi

69           Suzana Gjergji

70           Petrit Hajdari

71           Ilir Kurtishi

72           Erleta Osmani

73           Ramush Agushi

74           Kadri Kryeziu

75           Kosovare Murseli

76           Fitim Selimi

77           Rrahim Terrnava

78           Egzona Bytyqi

79           Valon Grabovci

80           Bahri Selimi

81           Kaltrina Arifaj

82           Bekim Azizi

83           Esat Jusufi

84           Besa Kuqi

85           Isa  Agushi

86           Halit  Krasniqi

87           Arbresha Syla

88           Fakir Spahiu

89           Novitet Nezaj

90           Ibadete Aahmetaj

91           Ramadan Hoti

92           Shefki Salihu

93           Merita  Makolli

94           Nexhmi Muçiqi

95           Muhamet Gjoka

96           Mirjeta Rrukolli

97           Mustaf Grainca

98           Ismet Abdullahu

99           Erlira Mullabazi

100         Florim Kryeziu

101         Halit Zogaj

102         Riad Rashiti

103         Hidaim Rama

104         Faik Geci

105         Migjen Shala

106         Bejtullah Deliu

107         Gazmend Bytyqi

108         Pashk Buzhala

109         Bekim Haxhiu

110         Donjet Bislim

Lexo më shumë:

Të ngjashme