Publikohet një video e rrallë e Ibrahim Rugovës, pyet popullin se a kanë cigare

Prishtinë | 16 Nën 2022 | 13:22 | Nga Ekonomia Online

Në një video të vitit 1998 shihej ‘lidhshmëria’ e presidentit historik, Ibrahim Rugova me duhanin dhe respektin ndaj popullit.

Atë kohë presidenti kishte vizituar vatrat e luftës përveç pamjeve të marra ai dëgjohej duke iu thënë popullatës a e pinë ndokush duhanin.

‘Artan a ki ndonjë cigare a pinë duhan ndokush këtu, unë po jau u qes’ iu thoshte Rugova banorëve të Astrazubit.https://www.youtube.com/embed/1XTHPELgYXg

Të ngjashme