Putin: Përkrahim çdo marrëveshje mes Prishtinës dhe Beogradit

Prishtinë | 20 Dhj 2017 | 09:32 | Nga

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka thënë se Rusia është e interesuar për stabilitetin në Ballkan.

“Mbështesim çdo zgjidhje të arritur mes Prishtinës dhe Beogradit dhe Rusia do të vazhdojë të mbështesë integritetin territorial të Serbisë në të ardhmen”, ka thënë Putin, pas takimit me presidentin serb, Aleksandër Vuçiq.

“Rusia është e interesuar që të ketë stabilitet në Ballkan dhe për bashkëpunim dhe lidhje me të gjitha vendet në rajon”, ka shtuar Putin.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme