Qeveria diskuton për ajrin e ndotur

Prishtinë | 23 Dhj 2016 | 09:50 | Nga Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Qeveria e Kosovës ka mbajtur mbledhjen e radhës në të cilën ka shqyrtuar dokumentin “Plani i Masave dhe Përmirësimi i Cilësisë së Ajrit dhe Gjendjes së Mjedisit në Kosovë (MMPH)”.

Gjithashtu Qeveria bërë shqyrtimin e Projektligjit për Mbrojtjen nga Rrezatimi dhe Siguria e Bërthamore.

Gjithashtu u bë edhe Shqyrtimi i Propozim-vendimit për themelimin e Komisionit të ekspertëve për matjen e territorit të Republikës së Kosovës.

Lexo më shumë:

Të ngjashme