Qeveria emëron drejtorët e bordit të TrainKos, InfraKos dhe kompanisë së Menaxhimit të Mbeturinave

Prishtinë | 02 Pri 2019 | 14:48 | Nga Emine Shehu Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Qeveria e Kosovës ka aprovuar propozim-vendimet për emërimin e drejtorëve në bordet e disa ndërmarrjeve publike si “TrainKos, InfraKos dhe Kompanisë për Menaxhimin e Deponive, raporton Ekonomia Online.

“Ekzekutivit aprovoi propozim vendimi për emërimin e drejtorëve në Bordin e Ndërmarrjes Publike Hekurudhat e Kosovës- TrainKos Sh. A; Propozim vendimit për emërimin e drejtorëve në Bordin e Ndërmarrjes Publike Hekurudhat e Kosovës- InfraKos Sh. A; propozim vendimin për emërimin e drejtorëve në Bordin e Ndërmarrjes Publike Kompania për Menaxhimin e Deponive”, ka vendosur Qeveria e Kosovës.

Lexo më shumë:

Të ngjashme