Qeveria ia ndalon AKP-së shitjen e aseteve dhe qiradhënien

Prishtinë | 10 Mar 2020 | 14:08 | Nga Albana Hajdari Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Qeveria e Kosovës gjatë mbledhjes ka marrë vendim që Agjencia Kosovare e Privatizimit (AKP) nuk mund të marrë vendime  në shitjen e aseteve e as në qiradhënien, raporton Ekonomia Online.

Ky vendim u morë pas kërkesës së inistres së Ekonomisë Rozeta Hajdari, e cila kërkoj shfuqizimin e vendimit të qeverisë së kaluar, duke pezulluar vendimmarrjet për aseste nën administrimin e AKP-së.

Në planin Qeverisës është paraparë që të mbyllet AKP-ja dhe të formohet fondi sovran.

Lexo më shumë:

Të ngjashme