Qeveria ia paguan bashkëshortes së “Kumanovës” 18 mijë € si pension të grumbulluar

Prishtinë | 11 Kor 2019 | 14:55 | Nga Besiana Dauti Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS), Skender Reçica, ka kërkuar nga kabineti qeveritar që t’i kompensohet pensionimi i gruas komandantit të Kumanovës, Ismet Jasharit, e cila ka qenë keq me shëndet dhe nuk është lajmëruar për vazhdimin e pensionimit dhe i është ndaluar.

“Zonja Habibe Jashari ka qenë duke marr trajtim shëndetësor dhe nuk ka pasur mundësi të lajmohet dhe i është ndaluar pagesa e pensionimit për atë periudhë dhe kërkoj të paguhen mjetet e papaguara 18 mijë euro”, tha Reçica.

Ekzekutivi ka marrë vendim që asaj t’i jepen 18 mijë euro.

Lexo më shumë:

Të ngjashme