Qeveria me strategji për migrimin deri në vitin 2025

Prishtinë | 13 Tet 2021 | 10:50 | Nga Kastriot Kokollari Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Qeveria e Kosovës ka miratuar draftin e Strategjisë Shtetërore për Migrim 2021-2025 dhe Plani i Veprimit 2021-2023, raporton Ekonomia Online.

Zëvendësministër i Punëve të Brendshme, Blerim Gashani, tha se draft-strategjia ka kaluar konsultimet publike, derisa ka shtuar se nuk ka kosto shtesë.

“Strategjia për migrim reflekton prioritetet e qeverisë dhe zotimet për bashkëpunim ndërkombëtar”.

“Strategjia është hartuar në parim me planin qeveritar. Draft-strategjia ka kaluar procesin e konsultimeve publike dhe nuk krijon kosto shtesë për buxhetin e Kosovës”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme