Qeveria miraton nismën për plotësim ndryshimin e Ligjit për noterinë

Prishtinë | 04 Kor 2022 | 14:38 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Qeveria e Kosovës ka miratuar nismën legjislative për ndryshim plotësimin e Ligjit për noterinë.

Kreyministri Albin Kurti ka thënë se e vlerëson këtë nismë për shkak të nevojave të larta.

Derisa, ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu në fjalën e saj, theksoi se ka mungesë të madhe të noterëve, derisa shtoi se janë më shumë se 9 komuna që nuk ka.

Ky projektligj është miratuar me të gjitha votat pro, pas asnjë votë kundër dhe abstenim.

Lexo më shumë:

Të ngjashme