Qeveria miraton propozimin e kandidatëve për bord të AKP-së

Prishtinë | 03 Gus 2021 | 12:37 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Qeveria ka miratuar propozimin e kandidatëve për bord të Agjencisë së Kosovës për Privatizim, raporton Ekonomia Online.

Kryeministri i vendit Albin Kurti tha se ky do të jetë bordi i fundi t i AKP-së.

“Në programin qeverisës kemi paraqitur ndryshim rrënjësor. Pas miratimit në Kuvend ky bord do të ketë përgjegjësi për këtë transformim. Jo vetëm procesi i privatizimit ka paraqitur probleme. Gjithashtu në qershor të vitit 2012 edhe kreu i kësaj agjencie pat përjetuar vdekje të dhunshme duke marrë lëndime me thikë. Po i propozojmë Kuvendin bordit e drejtorëve të Agjencisë së Privatizimit. Presim të ndërmarrin masa.

“Pas aprovimit vendimi me kandidat i procedohet Kuvendit për shqyrtim dhe miratim”. 

Emrat të cilat qeveria ka propozuar për tu bërë anëtarë të këtij bordi janë si vijon: Nazmi Mikollovci, Suzana Dautaj, Mentor Hyseni, Vjollca Jashari, Violeta Arifi Krasniqi, Xhevdet Neziraj, Halim Muqolli dhe Avni Ajdini.

Lexo më shumë:

Të ngjashme