Qeveria ndan 70 mijë euro për blerjen e librave për nxënësit e Luginës

Prishtinë | 21 Sht 2020 | 08:59 | Nga Kastriot Kokollari Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Qeveria e Kosovës ka miratuar propozimin për ndarjen e mjeteve financiare e blerjen e librave dhe materialeve të tjera shkollore për nevojat e nxënësve të komunës së Bujanovcit, komunës së Medvegjës dhe Preshevës, raporton Ekonomia Online.

Zëvendësministri i Financave Agim Krasniqi ka kërkuar aprovimin për ndarjen e 70 mijë eurove për nxënësit e Luginës.

“Duke marr parasysh rëndësinë e kësaj kërkesë MF ka komunikuar me Ministrinë e Arsimit të Shqipërisë për ta mbështetur në këtë kërkesë dhe kërkoj aprovimin për ndarjen e 70 mijë eurove për nxënësit e Luginës”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme