Qeveria në detyrë ndan 40 mijë euro për organizimin e Epopesë së UÇK-së

Prishtinë | 18 Shk 2021 | 10:33 | Nga Aulona Sylaj Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Qeveria në detyrë e Kosovës ka ndarë sot 40 mijë euro për organizimin e Epopesë së UCK-së, raporton Ekonomia Online.

Po ashtu gjatë mbledhjes së sotme është formuar edhe Këshilli organizues për këtë ngjarje.

Kryesues i këtij Këshilli do të jetë Anton Quni, ministër në detyrë i Mbrojtjes, kryetrari i Komunës së Skenderajt Bekim Jashari, ministrja në detyrë e Kulturës Vlora Dumoshi, ministrja në detyrë e Punëve të Jashtme Meliza Haradinaj dhe ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu.

Lexo më shumë:

Të ngjashme