Qeveria u vendos sanksione dy kompanive iraniane

Prishtinë | 06 Mar 2020 | 15:17 | Nga Hasan Hoti Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Me propozim të ministrit të Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, Qeveria ka marrë vendim tu vendos sanksione dy kompanive iraniane të cilat kanë sanksione edhe nga OKB dhe BE-ja, raporton Ekonomia Online.

Konjufca tha se këto sanksione të mbesin në fuqi deri në vendimin për tërheqjen e vendimit nga dy organizatat e lartpërmendura.

Ai ka obliguar Doganën që ta ndërpres importin e këtyre kompanive dhe ta ktheje mbrapa mallin e tyre.

Lexo më shumë:

Të ngjashme