Qytetarët protestojnë në ballkon kundër mocionit për rrëzim të Qeverisë

Prishtinë | 25 Mar 2020 | 11:27 | Nga Fitore Rexhepi Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Në lagjet e Prishtinës, qytetarë të shumtë kanë dalë nëpër ballkone dhe kanë përplasur mjete të forta në shenjë proteste për seancën e thirrur për për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti.

Qytetarët për disa minuta kanë bërë zhurmë të madhe nga banesat, raporton Ekonomia Online.

Një formë e tillë e protestës, kundër mocionit, është mbajtur edhe mbrëmë.

Lexo më shumë:

Të ngjashme