Rama: Jam tërësisht i painteresuar të përfshihem në jetën politike të Kosovës

Prishtinë | 20 Qer 2022 | 14:55 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në konferencën për media, pas mbledhjes së dy qeverive, ka folur në përgjithësi për marrëveshjet e nënshkruara mes Kosovës dhe Shqipërisë.

Pos kësaj, Rama tha se me qeverinë aktuale ne kemi shkallën më të lartë të zbatimit të marrëveshjeve të nënshkruara.

Tutje, ai u shpreh edhe se nuk është i përfshirë në jetën politike të Kosovës.

“Jam tërësisht i papërfshirë dhe i painteresuar të përfshihem në jetën politike të Kosovës”, u shpreh ai.

LEXO EDHE:

Të ngjashme