Ramush Haradinaj regjistrohet si deputet

Prishtinë | 10 Dhj 2019 | 12:00 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka njoftuar se është regjistruar si deputet i legjislaturës së ardhshme të Kuvendit të Kosovës.

Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj ka thënë se Kosova ka treguar demokraci të lartë në zgjedhje, derisa ka thënë se uron që kjo legjislaturë të adresoj çështjet më  të rëndësishme për qytetarët e vendit.

“Kosova ka treguar demokraci të lartë në procesin e ri zgjedhor dhe uroj që kjo legjislaturë të arrijë të adresoj çështjet tejet të rëndësishme për popullin e Kosovës”, ka shkruar Haradinaj. 

Sot, në Kuvendin e Republikës se Kosovës, për të përfunduar regjistrimin për Legjistraturën e VII.Kosova ka treguar…

Gepostet von Ramush Haradinaj am Dienstag, 10. Dezember 2019
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme