Raporti vjetor i Autoritetit të Aviacionit Civil s’votohen në mungesë të kuorumit

Prishtinë | 23 Nën 2021 | 15:12 | Nga Hasan Hoti Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Për shkak të mungesës së kuorumit, nuk është votuar Raporti vjetor i Autoritetit të Aviacionit Civil të Kosovës për vitin 2020, raporton Ekonomia Online.

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, tha se nga 60 deputetë sa kanë votuar 52 kanë qenë kundër, 6 deputetë për dhe ka abstenuar.

“Prapë nuk ka kuorum për t’u votuar kjo pikë të rendit të ditës. 60 deputetë kanë votuar, 52 kundër, 6 deputetë për dhe një abstenon”, ka thënë Konjufca.

Lexo më shumë:

Të ngjashme