Rasim Selmanaj jep dorëheqje nga AAK-ja, i zhgënjyer me rezultatin e zgjedhjeve

Prishtinë | 22 Shk 2021 | 22:16 | Nga Ekonomia Online

I zhgënjyer me performancën e AAK-së në zgjedhjet e 14 shkurtit, Rasim Selmanaj ka dhënë dorëheqje nga të gjitha strukturat e kësaj partie.

“Është e vërtetë që kam dhënë dorëheqje nga strukturat e AAK-së, ky më shumë është një reflektim dhe zgjenjim me rezultatin e zgjedhjeve të 14 shkurtit”, ka thënë Selmanaj për Ballkani.info.

Ai ka thënë se të gjitha arsyet i ka dhënë në kryesi të AAK-së.

E Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) u riradhitë në vendin e katërt me 7.57 për qind në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Të ngjashme