Reagon Haradinaj, kërkon marrëveshje finale që mban vulën e Amerikës

Prishtinë | 27 Kor 2022 | 12:29 | Nga Ekonomia Online

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas takimeve që janë zhvilluar dje në Washington ku krerët e Kosovës, presidentja Osmani dhe kryeministri Kurti janë takuar me Sekretarin e SHBA-së, Antony Blinken, raporton Gazeta Express.

Haradinaj ka thënë se mirëpret mbështetjen e SHBA-së për Kosovën sa i përket fondeve të MCC-së. Kreu i AAK-së ka thënë se SHBA-ja ka treguar lidership në përkrahjen ekonomike dhe procesin e dialogut.

“Është koha për një marrëveshje finale me njohje reciproke mes Kosovës dhe Serbisë nën lidershipin e SHBA-së”, ka thënë Haradinaj.

Të ngjashme