Reçica bën thirrje për unitet politik

Prishtinë | 06 Nën 2020 | 09:58 | Nga Kastriot Kokollari Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Pas konfirmimit të aktakuzave të ish-presidentit Hashim Thaçi, kreut të PDK-së si dhe shefit të GP të VV-së, ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale Skënder Reçica, në mbledhjen e Qeverisë ka bërë thirrje që të ketë unitet të politik, raporton Ekonomia Online.

“Jemi para këtij realiteti dhe askush nuk po tenton të mos respektojë drejtësinë, qetësia urtësia na duhet më shumë se kurrë”.

“…ne e kemi obligim që në këto situata të kemi maturi dhe të iu themi familjeve të tyre që jemi bashkë me ta, neve na duhet uniteti institucional i gjithëmbarshëm politik”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme