Reçica: Mungesa e vullnetit politik po pengon përmirësimin e rolit të gruas në shoqëri

Prishtinë | 20 Nën 2020 | 21:18 | Nga Ekonomia Online

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, ka thënë se edhe pas kaq vitesh pas luftës nuk është bërë një analizë e mirëfilltë për të parë se për çfarë kuadro ka më tepër nevojë tregu i punës.

Reçica ka thënë po ashtu, se nëse dëshirojmë të arrimë aty ku ne dëshirojmë si shoqëri për rolin e gruas në tregun e punës, duhet sa më parë t’i miratojmë ligjet që nuk po gjejnë vullnet politik deri më tani.

Këto komente ministri Reçica, i ka thënë në emisionin “Prime Time” në Kanalin10, ku po debatohet për strategjinë e punësimit dhe krizën ekonomike me Covid-19.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme