Rinumërimi i votave me kusht dhe me postë, ndryshime të vogla për kandidatët e AAK-së

Prishtinë | 08 Mar 2021 | 17:52 | Nga Kastriot Kokollari Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Pas fillimit të rinumërimit të votave me kusht dhe atyre me postë për kandidatët e subjektit politik AAK, janë vërejtur ndryshime të vogla të rezultatit nga ai paraprak, raporton Ekonomia Online.

Në tri kuti nuk ka pasur dallime.

Ndërsa, kandidates për deputete, Meliza Haradinaj-Stublla, pas rinumërimit në një vendvotim në Pejë, i janë hequr 12 vota. Më pastaj, pas rinumërimit të një kutie në Pejë u kuptua se Haradinaj në fakt ka vetëm një votë ani pse asaj i ishin shënuar se ka fituar 13 vota në atë kuti.

Në një vendvotim në Podujevë, pas rinumërimit Haradinaj-Stublla nuk e ka asnjë votë, ndërsa herën e parë figuronte se ajo i kishte nëntë vota. Haradinajt në këto dy kuti të votimit iu kishin shtuar 22 vota.

Sipas zëdhënësit të KQZ-së, Valmir Elezi, ky proces pritet të përfundojë brenda disa orëve.

Lexo më shumë:

Të ngjashme