Rrahje masive në një lokal të muzikës live në Prizren, arrestohen shtatë persona

Prishtinë | 06 Maj 2022 | 09:59 | Nga Ekonomia Online

Një rrahje ka ndodhur mbrëmë në një lokal të muzikës “LIVE” në Prizren.

Policia e Kosovës njofton se lidhur me këtë rast janë identifikuar dhe arrestuar  shtatë të dyshuar, shkruan Reporteri.net.

“Më datë 6 maj 2021, Policia në Prizren kishte pranuar një informacion se në rrugën “Tranziti i Vjetër” ne Prizren, është duke ndodhur një përleshje (rrahje) në mes disa personave te një lokal muzike Live Veprimet policore ishin të menjëhershme . Lidhur me ketë rast janë identifikuar personat e dyshuar të përfshirë ne ketë rast”, thuhet në komunikatë.

Të arrestuarit janë:

A.D.,(viti i lindjes 1973,mashkull kosovare),

SH.TH., (viti i lindjes 1977,mashkull kosovar),

SH.B.,(viti i lindjes 1975,mashkull kosovar),

B.A., (viti i lindjes 1974,mashkull kosovar),

Të ngjashme