Rrahmani: Brenda javës mund të nisë mbledhja e nënshkrimeve për mocionin

Prishtinë | 11 Pri 2018 | 13:00 | Nga

Deputeti i LDK-së Imet Rrahmani ka bërë të ditur se deri në fund të kësaj jave do të mundë t’i nisin procedurat e mbledhjes së nënshkrimeve për ngritjen e mocionit për rrëzimin e qeverisë aktuale.

“Tash e kemi një përparësi shtesë, kryetari i partisë është në Prishtinë dhe ne shumë shpejt do të marrim qëndrim. Po besoj që deri kah fundi i javës do të kristalizohen shumë punë, mund të ndodhë që fillon edhe mbledhja e nënshkrimeve”, ka deklaruar ai për “Zërin”.

Rrahmani më tej ka thënë se LDK-ja nuk do t’i presë gjatë partitë politike që të deklarohen rreth datës së zgjedhjeve, ashtu siç u ka bërë thirrje Lidhja Demokratike.

“Ne e kemi thënë që pritja e LDK-së nuk do të jetë deri në pakufi për t’u ulur në tryezë dhe për të vendosur për të ecur tutje në procesin politik. Ne kemi bërë një ofertë për partitë politike që të ulemi dhe të bisedojmë për një datë se kur do t’i caktojmë zgjedhjet e parakohshme dhe në momentin që shohim se nuk ka lëvizje nga partitë e tjera atëherë LDK-ja do të veprojë njëanshëm”, ka theksuar ai.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme