Rund i ri bisedimesh Kosovë – Serbi më 16 e 17 nëntor

Prishtinë | 02 Nën 2016 | 17:51 | Nga

Bisedimet e ardhshme ndërmjet Prishtinës e Beogradit do të mbahen 16 e 17 nëntor, transmeton Koha.net.

Sipas burimeve diplomatike jozyrtare të gazetës së Beogradit “Danas”, bashkëbiseduesit do të flasin për lëvizjen e lirë dhe zbatimin e marrëveshjes së arritur më herët për “objektet e përhershme lidhur me menaxhimin e integruar të vendkalimeve “,

Delegacionet i udhëheqin Edita Tahiri dhe Marko Gjuriq.

Ko gazetë shkruan se kësaj radhe do të bëhet, të paktën në lëvizje.

Ka zëra se gjatë nëntorit në Bruksel mund të takohen edhe kryeministrat Isa Mustafa e Aleksandar Vuçiq.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme