Sa shpenzuan partitë për fushatë në zgjedhjet e kaluara?

Prishtinë | 12 Shk 2021 | 08:49 | Nga Ekonomia Online

Në bazë të raporteve financiare të partive politike të deklaruara në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, partia që ka shpenzuar më shumë për fushatë është Lidhja Demokratike e Kosovës.

Në zgjedhjet e fundit, LDK-ja ka shpenzuar për fushatë 735 mijë e 541 euro, Vetëvendosja 451 mijë e 979 euro, AAK-ja 346 mijë e 544 euro dhe PDK-ja 316 mijë e 346.

Më poshtë gjeni infografikën e REL-it për shpenzimet që kanë bërë partitë për fushatë edhe në zgjedhjet e vitit 2010 dhe 2017.


Fjalë Kryesore:

Të ngjashme