Salih Morina e zëvendëson Florian Dushin në KQZ

Prishtinë | 05 Sht 2019 | 14:20 | Nga Ekonomia Online

Salih Morina nga Lidhja Demokratike e Kosovës do ta zë vendin e Florian Dushit në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.

Këtë e ka bërë të ditur vetë Morina i cili ka shkruar se për këtë pozitë, është propozuar nga kryetari i LDK-së, Isa Mustafa dhe Kryesia e partisë.

“Ju njoftoj se unë nuk do të jem kandidat në zgjedhjet e 6 Tetorit. Me propozim të Kryesisë dhe Kryetarit të LDK-së Akademik Isa Mustafa jam propozuar që ta përfaqësoj Lidhjen Demokratike të Kosovës në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve (KQZ)”, ka shkruar ai.

“Dua të falënderoj gjithë strukturat e degës së LDK-së në Malishevë që më propozuan të jem kandidat për deputet nga Lidhja Demokratike e Kosovës. Gjithashtu dua ti falënderoj simpatizant e votues të LDK-së për besimin dhe mbështetjen qe i përfaqësova në dy legjislatura të Kuvendit të Kosovës, besim të cilin jam munduar ta kryej me nder dhe përgjegjësi ndaj vendit, subjektit dhe gjithë mbështetësve”, shkruan ndër të tjera ai.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme