Sejdiu: Propozimi i PAN-it për kryeparlamentar nuk është e drejtë absolute

Prishtinë | 16 Gus 2017 | 10:41 | Nga Kaltrina Zymberi Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Deputeti i Aleancës për Kosovës e Re (AKR), Korab Sejdiu në takimin konsultativ ka thënë që e drejta e koalicionit PAN për propozimin e kryetarit të Kuvendit nuk është e drejtë absolute, raporton EO.

Sejdiu ka thënë se çfarëdo e drejte që ekziston në vete ka edhe përgjegjësi dhe asnjë e drejtë nuk është absolute.

“E drejta që i është dhënë koalicionit në 2014e cenoj të drejtën e qytetarëve për të formuar institucionin. Nëse ju nuk keni qenë të sigurt për këtë atëherë duhet të kuptoni që kjo e drejtë e juaja nuk është absolute”, tha Sejdiu.

“Është më se e qartë, herën e kaluar ju kemi pyetur shumë qartë keni thënë të mërkurën takimi e të enjten ose të premten seanca. Nami nuk ish bo me prit deri më të 24 por nuk e di sa mundemi të ju besojmë që ju do të vini edhe atë ditë”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme