Sekretari amerikan: Do të punojmë për forcimin e partneritetit me Serbinë

Prishtinë | 14 Tet 2021 | 16:32 | Nga Ekonomia Online

Sekretari i Shtetit të SHBA-së, Antony Bliken, ka uruar me rastin e vendosjes së marrëdhënieve diplomatike me Serbinë.

Ai ka thënë se do ta forcojnë lidhjen e tyre shtetërore përtej 140 partneriteti, transmeton Klankosova.tv.

“Jemi shumë të lumtur për të shënuar 140-vjetorin e marrëdhënieve diplomatike në mes të SHBA-së dhe Serbisë. Dy kombet tona ndajnë histori të përbashkët të thellë miqësie dhe kulturore”, ka shkruar Blinken.

“Po punojmë në ndërtimin dhe forcimin e marrëdhënies pas këtyre 140 vjetësh”.

Të ngjashme