Sekretarja e PSD-së: Thaçi dhe Kurti janë të njëjtë

Prishtinë | 27 Dhj 2019 | 15:18 | Nga Ekonomia Online

Sekretarja e përgjithshme e PSD-së, Teutë Rrusta ka shkruar se presidenti Hashim Thaçi dhe lideri i LVV-së, Albin Kurti janë të ngjashëm.

Rrusta ka shkruar në Facebook se Kurti – Thaçi është kundërthënie e rrejshme.

Ajo i ka quajtur spektakël ftesat e dërguara nga Thaçi sdhe refuzimin e tyre nga i pari i shtetit dhe lideri i LVV-së.

Sipas saj, duke u munduar që të vihen në pah dallimet, në fakt po ndriçohen ngjashmëritë.

Kurti – Thaci eshte kunderthenie e rrejshme. E spektakli i sotit, udhequr nga inatet, duke u mundu me i vu ne pah dallimet, ne fakt po i ndriçon ngjashmerite. #populizmi #KurtiThaçi

Gepostet von Teutë Rrusta am Freitag, 27. Dezember 2019
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme