Shala i PSD-së thotë se nuk është e rastësishme që u lëshua urdhërarrest sot ndaj Dardan Molliqajt

Prishtinë | 15 Qer 2022 | 17:49 | Nga Ekonomia Online

Anëtari i PSD-së, Azdren Shala thotë se lëshimi i urdhërarrestit ndaj kreut të kësaj partie Dardan Molliqajt ka të bëjë me protestën e nesërme të veteranëve të luftës.

“Një ftesë e tillë nga gjykata nuk ekziston, ata kanë shkuar direkt me urdhërarrest dhe jorastësisht sot sepse nesër ka një protestë ku PSD dhe Molliqaj e mbështesim haptaz dhe i inkurajojmë të marrin sa më shumë njerëz pjesë”, tha Shala në Frontal të T7.

Ai tha se Molliqaj do të dalë në protestë dhe pritet të shihet nëse policia sipas tij do ta “kidnapojë” sikur herën e fundit.

“Dardani me siguri do të del në protestë përshkak që është në procedura të rregullta sepse s’ka pengesë ligjore që e pengon me dalë në protestë pastaj policia e Kosovës pritet të shihet se si do të veprojë a do ta kidnapojë prapë si herën e fundit apo do të shkojë në procedura të rregullta mbetet të shihet”, ka thënë Shala.

Të ngjashme