ShBA-ja dhe BE-ja bisedojnë për dialogun Kosovë-Serbi

Prishtinë | 27 Maj 2021 | 09:55 | Nga Ekonomia Online

I dërguari special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është takuar me përfaqësuesin special për Ballkanin Perëndimor të SHBA-së, Mathew Palmer, të mërkurën.

Lajçak me anë të një postimi në rrjetin social Twitter ka shkruar se është i lumtur që i ka uruar mirëseardhje Palmerit në Bruksel.

“Nuk është për t’u habitur që ne folëm për Ballkanin Perëndimor dhe Dialogun”, ka shkruar Lajçak.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme