ShBA, ministrat flasin për avancimin e lirisë fetare – marrin pjesë edhe Kosova e Shqipëria

Prishtinë | 17 Kor 2019 | 07:55 | Nga Ekonomia Online

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se të gjithë njerëzit nga çdo vend i botës duhet të lejohen të praktikojnë hapur besimin e tyre dhe të besojnë atë që duan të besojnë.

Ai i bëri komentet në Uashington, në hapje të një takimi në nivel ministrash për avancimin e lirisë fetare.

Në takimin disaditor janë ftuar më shumë se 100 delegacione të huaja dhe shumë vende përfaqësohen nga ministrat e jashtëm.

Kosova përfaqësohet nga ministri i Jashtëm Behgjet Pacolli, ndërsa Shqipëria përfaqësohet nga ambasadorja Floreta Luli Faber.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme