Shefi i deputetëve të LDK-së e krahason deputeten Grainca me ish-deputetin Haxhi Shala

Prishtinë | 26 Pri 2021 | 11:03 | Nga Kastriot Kokollari Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Shefi i Grupi Parlamentar të LDK-së Arben Gashi, ka pyetur deputetët se ku është dallimi ndërmjet ish-deputetit Haxhi Shala dhe deputetes Adelina Graincës, duke shtuar se kanë bërë pazare më vota kundrejt dy qeverive, raporton Ekonomia Online.

“Pazari ka ndodh pa marr parasysh a është burrë a grua. Kur i drejtoheni opozitës është mirë të identifikoni se kujt poni drejtoheni dhe sa i përket numrave është e pavërtetë Kuvendi i ka 41 vra prej 120 deputetëve dhe keni pasaktësi në atë çka flisni”.

“Ju keni sulmuar dhe deri në degradim të gjuhës në Kuvend për shkak të blerjes dhe ku qenka dallimi mes Haxhi Shalës dhe deputetes Grainca”.

“Mashtrimi që e keni deklaruar duke pretenduar të vërtetën absolute në këtë vend është ajo çka i’u karakterizon”.

Këto komente ia i bëri në seancë ku po diskutohet për sigurimin e vaksinës anti-Covid dhe menaxhimin me pandeminë.

Lexo më shumë:

Të ngjashme